Time for driving - část 36.

6. září 2010 v 20:00 | Pluviassol |  → Time for driving (moje povídka)
Já prostě musela... No... vy pochopíte proč to říkám... =D

Netrvá dlouho a jsme oba s Markem připoutaní v řetězech stejně jako Alex. Pod sebou mám zatuchlou žíněnku, na které klečím, ovšem řetězy nejsou na tolik dlouhé, abych si na ni mohla sednout nebo lehnout. Bezvládně visím a nevnímám okolí. Cítím, jak mou kůží projede něco tenkého a vstříkne mi to tekutinu, které se rychle rozšíří mým krevním řečištěm. Nezmůžu se na jakýkoliv odpor, pokusím se zvednout hlavu a podívat se, jestli je tu Alex s námi ale při tom pohybu se mi udělá špatně a vyzvracím všechen obsah svého žaludku a následně omdlím.


To všechno musel být jen sen, pomyslím si, když má mysl začne přicházet k vědomí. Pomalu vtáhnu vzduch do plic a ucítím příšernou bodavou bolest v zádech a okamžitě se rozkašlu.
Otevřu oči a pod sebou vidím známou zatuchlou žíněnku, nebyl to jen sen. Pokusím se zvednout hlavu, ale jde mi to jen těžko. Jsem podivně otupělá a žaludek mám jako na vodě, vzpomenu si na sérum, které mi vpíchli, než jsem omdlela a po chvíli přemýšlení mi dojde, že je to sérum na potlačení mých schopností.
"Simi?" vydechne někdo ztěžka.
"Marku! Žiješ," vydechnu úlevně. Pootočím hlavu za zvukem jeho hlasu, připoutali ho nalevo ode mě. Visí bezvládně v řetězech bledý jako stěna, kalhoty má proseknuté a nasáklé krví, to stejné i pravý bok.
"Co nám to dali?!" zuří Mark neschopen se pohnout.
"Sérum, které vynalezli speciálně pro nás dva. Pro dědice. Normálně jsme silnější než oni, i když je jich hodně, pořád jsme silnější. Proto potlačili naše schopnosti, aby bylo snadnější nás mučit a následně zabít a všechno jen kvůli mně," ozve se strhaný hlas, který bych poznala kdekoliv.
"Alexi!" vydechnu tiše a otočím se jeho směrem. Vypadá ještě hůř než v mých vidinách. Oblečení prosáklé krví, roztrhané. Ve tváři je pobledlý, strhaný.
"Neměli jste sem chodit," vydechne těžce a rozkašle se.
"Věděl jsi, že půjdu! Ale jak může být tohle všechno tvoje vina?" nechápu a mírně svraštím obočí, což mi způsobí nečekanou bolest.
"Ano věděl, proto jsem tě žádal, abys nechodila," svěsí hlavu Alex a ztěžka vydechne. Mám chuť se k němu rozeběhnout, ale těžké okovy mi to nedovolí.
"Jak to ale může být tvoje vina?" nechápu pořád.
"Já ho zabil," vydechne Alex a opět se rozkašle, když v tom se otevřou dveře a dovnitř vejde Dan. Výsměšně si stoupne před Alexe a něco mu šeptá do ucha. Alex jen vztekle vrčí, když Dan vstane a přejde ke mně.
"Nedělej to," upozorní ho výhružně Alex a já nechápavě tikám z jednoho na druhého.
"A kdo mi v tom zabrání ty chytráku?" zasměje se Dan a skloní se k mým okovům. Vytáhne velký klíč a zasune ho do prvního zámku a s hlasitým klapnutím uvolní mou ruku a řetěz s řinčením skončí na zemi. Vyděšeně zírám na Alexe, ale ten po chvíli omdlí bolestí. Dan uvolní i mou druhou ruku a já se zhroutím na zem, mám tělo jako z gumy, nechce mě poslouchat.
Dan mě vezme do náruče a přenese mě do středu místnosti, pak přejde k Markovi a něco mu píchne. Ani se nesnaží bránit, stejně by to nemělo smysl. Zaváže mu ještě pro jistotu oči a přejde opět k Alexovi. Zvedne mu hlavu a vrazí mu facku. Alex se rozkašle a opět přijde k vědomí. Dan se jen usměje a přejde opět ke mně.
"Teď si to spolu užijeme ještě jako nikdy," zavrní mi do obličeje a mě v tu chvíli dojde, co se mnou plánuje. Pokusím se o odpor, ale Dan mi chytne ruce nad hlavou a já se dál nemůžu hýbat.
Nakloní se nade mě a poprvé od mého útěku do Japonska mě políbí jeho jemné, měkké rty. Snažím se mu vykroutit, ale to ho ještě povzbudí a políbí mě zuřivěji. Z mé strany strach a z jeho strany vášeň. Klečí obkročmo na mých nohách a já konečně přinutím jednu nohu k pohybu a vší silou ho kopnu do rozkroku. Dan zavyje bolestí a okamžitě vytáhne nůž, který mi přitlačí na hrdlo.
"Tohle jsi neměla," štěkne mi do obličeje a já cítím, jak se mi začne nůž prořezávat hrdlem. Dech se mi zrychlí a okamžitě přestanu s jakýmkoliv odporem. Dan mi roztrhne tepláky pouze v rozkroku a sám se zbaví kalhot pouze tak, aby mu nepřekáželi.
"Ne," slyším křičet Alexe, ale Dan se tomu pouze zasměje a přitlačí mi nůž silněji na krk. Shýbne se ke mně a já bolestí a panickým strachem omdlím.

___________________________________

Nezastřelte mě za to prosím.. =))
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klikni! =)))

Click

Komentáře

1 Akka | Web | 7. září 2010 v 11:40 | Reagovat

coz o to, chut te zastrelit bych mela, ale co bych potom delala bez pokracovani tehle povidky? :-) takze koukej pridat dalsi dil, nebo... nebo to prestanu cist! (coz stejne nevydrzim, takze ztracim dalsi paku :-( ) kazdopadne je to nadherne a napinave a jen tak dal ;-)

2 Vojta | E-mail | Web | 27. září 2011 v 2:37 | Reagovat

hej tak to je libovýýýýý

3 EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 22:03 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

4 Aaaucetrils | E-mail | Web | 29. července 2017 v 13:48 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

https://veronasegwaytours.com/

5 RickeyAlela | E-mail | Web | 29. července 2017 v 20:44 | Reagovat

Хотите узнать подробнее, муай тай пхукет тайгер http://thailandi.info/krabi/ - Click here!

виртуальные экскурсии по паттайе
тез тур цены на экскурсии в паттайе
экстремальные экскурсии в паттайе
рита экскурсии в паттайе
экскурсии в паттайе аюттайа

6 Sandygah | E-mail | Web | 3. srpna 2017 v 13:43 | Reagovat

http://www.copic-sketch.ru - скетчи на заказ

7 CarolynPef | E-mail | 4. srpna 2017 v 18:10 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

8 LeeannImmuh | E-mail | 10. srpna 2017 v 20:36 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708c

9 DannyEmics | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 19:19 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

10 Avito77Buh | E-mail | 24. září 2017 v 22:38 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

одежда пакетом авито
авито бесплатные объявления
авито пакет
авито купить игрушки пакетом
авито женская одежда пакетами

11 Avito123Crex | E-mail | 25. září 2017 v 21:49 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито
________

авито свежие
авито квартиры
купить акции авито
авито женская одежда пакетом краснодар
авито +с балансом

12 AlysonMop | E-mail | Web | 8. října 2017 v 17:59 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week month. Plus the university exams are close, it will be a stretch. I am already being anxious maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-online-overnight>here</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

13 AlysonWut | E-mail | Web | 11. října 2017 v 10:09 | Reagovat
14 Dol77larTola | E-mail | 15. října 2017 v 18:18 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

15 BethanyWey | E-mail | Web | 25. října 2017 v 23:38 | Reagovat
16 MarcellaYsg | E-mail | 15. března 2018 v 1:21 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and complained about his sleeplessness. I totally told him to <a href=http://bookkeepingcertificationonline.com/kkk/buy-sildenafil-citrate-online>read more</a> and deal with it.

17 PhylisGcr | E-mail | 21. března 2018 v 12:43 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have loads of work to do next week month. Plus the university exams are coming, it will be a hell. I am already being nervous maybe I should <a href=https://www.thailandtourismus.de/uploads/tx/zolpidem-package-insert>site</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

18 PhylisFwt | E-mail | 24. března 2018 v 19:39 | Reagovat

Hey all! Lately I have been battling with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=http://indianconcreteinstitute.org/uploads/test/valium-and-diazepam>site</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

19 LesaAha | E-mail | 12. dubna 2018 v 11:40 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have Lots of work to do next week month. Plus the university exams are getting, it will be a hell. I am already freaking out maybe I should <a href=https://www.acom.us/kok/does-modafinil-show-in-a-drug-test>url</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

20 PhylisUzc | E-mail | 27. dubna 2018 v 20:22 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random things and complained about his wakefulness. I totally told him to <a href=https://www.sabaatahir.com/dub/alternatives-to-accutane-for-cystic-acne>link</a> and deal with it.

21 LesaHfj | E-mail | 3. května 2018 v 6:12 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stuff and whined about his sleeplessness. I totally told him to <a href="https://www.uni-due.de/zfh/events/uni/can-i-give-my-dog-tramadol-and-carprofen-at-the-same-time.html">can i give my dog tramadol and carprofen at the same time</a> and deal with it.

22 LesaLur | E-mail | 5. května 2018 v 17:39 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a very bad experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random things and complained about his anxiety. I totally told him to <a href=http://legianbeachbali.com/wbe/can-you-buy-xanax-in-puerto-rico>link</a> and deal with it.

23 LesaTtg | E-mail | 11. května 2018 v 11:11 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week semester. Plus the university exams are coming, it will be a hell. I am already panicking maybe I should <a href=http://www.westernproducts.com/zaz/1mg-klonopin>read more</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

24 PhylisXad | E-mail | 26. května 2018 v 5:10 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have tons of work to do next week month. Plus the university exams are coming, it will be a stretch. I am already panicking maybe I should <a href=http://economiaparaprincipiantes.com/p1/diazepam-drug-test-results>diazepam drug test results</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

25 LesaRly | E-mail | 30. května 2018 v 5:57 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrific experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and complained about his wakefulness. I totally told him to <a href=http://www.bracepharma.com/norx/medications-with-no-prescription>medications with no prescription</a> and deal with it.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama